Cowboy Bebop- Gotta knock a little harder

27. 10. 2008 | † 09. 07. 2009 | kód autora: iUj

Budoucnost se nese v rytmu jazzu a blues

Kdo by si byl pomyslel, že akční scifi anime o lovcích odměn s bluesovou hudbou nemůže dopadnout dobře, šeredně by se mýlil.
Ano, Cowboy Bebop je anime.
Ano, anime to je i Pokémon.
Ale Cowboy Bebop není Pokémon.
Především má atmosféru, která by se dala krájet. Nejvíc by se asi dala přirovnat k Blade Runnerovi, pokud jste někdo viděl, popř. Odplatě s Melem Gibsonem.
Cowboy Bebop je i anime (tj seriál) i film. Děj filmu se odehrává zhruba uprostřed seriálu, takže není nutné anime znát, i když je to výhoda, protože už budete hlavní charaktery znát.
A že to jsou nějaké charaktery.
Spike Spiegel, vysoký čahoun v modrém oblečku, který to s pěstmi umí stejně tak dobře jako s pistolí a který jedním okem hledí do minulosti a druhým do přítomnosti (obrazně řečeno, jak je to opavdu myšleno se dozvíte v posledním díle anime)
Svalnatý Jet, bývalý policista, který při jednom incidentu přišel o svoji paži a místo ní má teď mechanickou náhražku. Rád vaří a jeho specialitou je hovězí na cibulce bez hovězího :)
Fay Valentine, která má obrovské dluhy a pátrá po své minulosti.
Mladá Ed, expert přes hackování.
A nakonec vládní experiment Ein, což je pes, který...

Takhle napsané to asi nevyzní nijak extra, ale každopádně i anime i film je neskutečý zážitek.
Každý díl seriálu je většinou uzavřená kapitola, ve které se hrdinové snaží chytnout nějakého padoucha (?), aby vyinkasovali tučnou odměnu. Nutno dodat, že každý díl je opravdovou perlou, nikdy pořádně nevíte, s čím na vás autoři přijdou příště.
Film je pak vlastně jednou velkou epizodou, který se tak trochu zabývá myšlenkou, jestli svět, ve kterém žijeme, je opravdu ten skutečný...
Recenze mi moc nejdou, ale tuhle záležitost vám nemůžu jinak než doporučit.
Pokud vám nevadí scifi a máte rádi akci a dobrou atmosféru temné budoucnosti, je pro vás CB jasná volba =)

Přidávám AMV (Anime Music Viedo) se skladbou, kterou jste mohli slyšet na titulní stránce. (Může obsahovat pár spoilerů!!)
EDIT: Přidávám kulervoucí trailer na film :)

 

 

 


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.